За нас

добредојде

Основана во 2015 година со цел „да му служи на општеството, светот на здравјето“ фокусирајќи се на истражување и развој, производство, развој, продажба и сервис на дијагностички производи и ветеринарни производи In Vitro.

Создавајќи и совладувајќи ги основните иновативни технологии за суровини и потпирајќи се на долгогодишни континуирани инвестиции во истражување и развој и разумен распоред, testsea изгради платформа за имунолошка детекција, платформа за детекција на молекуларна биологија, платформа за инспекција на јадро на протеини и биолошка суровина

Врз основа на горенаведените технолошки платформи, Testsea ги разви производните линии за брза идентификација на корона вирусна болест, кардиоваскуларни заболувања, воспаление, тумор, заразни болести, злоупотреба на дрога, бременост итн. Нашите производи се широко користени за брза дијагноза и ефективни следење на третман на критични и тешки болести, детекција на лекови за здравствена заштита на мајки и деца, тестирање на алкохол и други области и продажба опфати повеќе од 100 земји и региони ширум светот.

Hangzhou Testsea Biotechnology Co., Ltd.

Претпријатие за биомедицинска технологија што се фокусира на медицински ин витро дијагностички производи.

ЗадругаПартнерЗадруга
Партнер

добредојде1 добредојде2

Завршен производствен систем за истражување и развојЗавршен производствен систем за истражување и развој

Компанијата сега има комплетен сет на истражување и развој, опрема за производство и прочистување
работилница за ин витро дијагностички инструменти I реагенси I суровини за POCT, биохемија, имунитет и молекуларна дијагноза

Годишен производствен капацитетГодишен производствен капацитет

 • добредојде добредојде
  3000милиони
  Дијагностички комплети
 • добредојде добредојде
  56000m2
  Основа за производство на IVD реагенс
 • добредојде добредојде
  5000m2
  Јавна експериментална платформа
 • добредојде добредојде
  889
  Вработените
 • добредојде добредојде
  50 %
  Диплома или погоре
 • добредојде добредојде
  38
  Патенти

историја

新建项目 (28)
 • 2015 годинаОснована

  Во 2015 година, Hangzhou testsea biotechnology co., Ltd беше основана од основачот на компанијата со експертски тим од Кинеската академија на науките и Универзитетот Жеџијанг.

 • 2019 годинаЕкспедиција на меѓународниот пазар

  Во 2019 година, воспоставување тим за продажба во странство за развој на прекуокеанските пазари

  Голема акција

  По неколку години технички развој, лансирајте различни конкурентни производи, како што се комплети за тестови за брзи ветеринарни тестови, тест за откривање на свинска треска.

 • 2020 годинаЛидер во комплетирањето на истражувањето, развојот, производството и продажбата на детекција на Sars-Cov-2

  Со избувнувањето на епидемијата на корона вирусот на крајот на 2019 година, нашата компанија и академик на Кинеската академија на науките брзо го развија и лансираа тестот COVID-19, и добија сертификат за бесплатна продажба и одобрение од многу земји, забрзувајќи ја контролата на COVID-19 .

 • 2021 годинаОдобрување за регистрација на тест за ковид-19 антиген од многу земји

  TESTSEALABS производи за тестирање на антиген за COVID-19 добија сертификат за ЕУ ​​CE, германска листа PEI&BfArm, Австралија TGA, UK MHRA, Тајланд FDA, и др.

  Премести во Нова фабрика-56000㎡

  Со цел да се задоволат зголемените потреби за производствен капацитет на компанијата, беа завршени нови фабрики со 56000㎡, а потоа годишниот производствен капацитет се зголеми стотици пати.

 • 2022 годинаПостигнати кумулативни продажби од над 1 милијарда

  Тимска ефикасна соработка, постигнување на првата 1 милијарда продажна вредност.

чест

Со посилен капацитет за тимска соработка и немилосрдни напори, Testsea веќе има повеќе од 50 овластени патенти, 30+ регистрирани во прекуокеанските земји.

патенти

чест_Патенти

Сертификација за квалитет

 • Регистрација во Грузија
  Регистрација во Грузија
 • Австралија TGA сертификат
  Австралија TGA сертификат
 • CE 1011 сертификат
  CE 1011 сертификат
 • CE 1434 сертификат
  CE 1434 сертификат
 • ISO13485 сертификат
  ISO13485 сертификат
 • Обединетото Кралство MHRA
  Обединетото Кралство MHRA
 • Филипински FDA сертификат
  Филипински FDA сертификат
 • Сертификат за Русија
  Сертификат за Русија
 • Тајландски FDA сертификат
  Тајландски FDA сертификат
 • Украина Медцерт
  Украина Медцерт
 • Шпанија AEMPS
  Шпанија AEMPS
 • ISO9001 сертификат
  ISO9001 сертификат
 • Чешка регистрација
  Чешка регистрација
 • ISO13485 сертификат
  ISO13485 сертификат

изложба

изложбена слика

Мисија и основни вредности

Мисија

Со визијата „Општество што служи, здрав свет“, ние сме посветени да придонесеме за здравјето на луѓето преку обезбедување квалитетни дијагностички производи и промовирање на точна дијагноза на болести за сите човечки суштества.

„Интегритет, квалитет и одговорност“ е филозофијата што ја следиме, а Testsea се стреми да се развие во иновативна, грижлива компанија која го почитува општеството и животната средина, ги прави своите вработени горди и стекнува долгорочна доверба од својот партнер.

Брзо, брзо, чувствително и точно, Testsea Biologicals е тука да ви помогне со вашето дијагностичко тестирање.

ОСНОВНА ВРЕДНОСТ

Иновации за нова технологија

Testsea го предизвикува развојот на новата технологија со иновативни напори да ги реализира сите можности.Постојано истражуваме и развиваме производи кои се поефективни, со слободно и креативно размислување и брза и флексибилна организациска култура за нивно приспособување.

Размислете за човечкото прво

Иновативните производи од Testsea започнуваат со борба да го направат животот на луѓето поздрав и збогатен.Луѓето во многу земји се загрижени за тоа кои производи им се најпотребни и се посветени на развој на производи што ќе им користи на нивните животи.

Одговорност кон општеството

Testsea има општествена одговорност да произведува висококвалитетни производи кои им овозможуваат на луѓето и животните да живеат здрав живот преку рана дијагноза.Ќе продолжиме да се посветуваме преку континуирани напори да им дадеме стабилен принос на инвеститорите.

локација

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја