Rreth Nesh

mirëseardhje

E themeluar në vitin 2015 me synimin “t’i shërbejmë shoqërisë, botës së shëndetit” duke u fokusuar në R&D, prodhimin, zhvillimin, shitjet dhe shërbimin e produkteve diagnostikuese In Vitro dhe produkteve veterinare.

Krijimi dhe zotërimi i teknologjive kryesore inovative për lëndët e para dhe duke u mbështetur në vite të investimeve të vazhdueshme në R&D dhe plan urbanistik të arsyeshëm, testsea ka ndërtuar platformën e zbulimit imunologjik, platformën e zbulimit të biologjisë molekulare, platformën e inspektimit të fletës bazë të proteinave dhe lëndën e parë biologjike

Bazuar në platformat e mësipërme teknologjike, Testsea ka zhvilluar linjat e produkteve për identifikimin e shpejtë të sëmundjes së virusit korona, sëmundjeve kardiovaskulare, inflamacionit, tumorit, sëmundjeve infektive, abuzimit me drogën, shtatzënisë, etj. Produktet tona përdoren gjerësisht në diagnostikimin e shpejtë dhe efektiv. monitorimi i trajtimit të sëmundjeve kritike dhe të rënda, zbulimi i barnave në kujdesin shëndetësor të nënës dhe fëmijëve, testimi i alkoolit dhe fusha të tjera dhe shitjet kanë mbuluar më shumë se 100 vende dhe rajone në të gjithë botën.

Hangzhou Testsea Biotechnology Co., Ltd.

Një ndërmarrje teknologjike biomjekësore e fokusuar në produktet mjekësore diagnostikuese in vitro.

KooperativëPartnerKooperativë
Partner

mirëseardhje1 mirëseardhje2

Sistemi i Kompletuar i R&D i prodhimitSistemi i Kompletuar i R&D i prodhimit

Kompania tani ka një grup të plotë të R & D, pajisje prodhimi dhe pastrimi
punëtori për instrumentet diagnostike in vitro I reagentët I lëndë të para për POCT, biokimi, imunitet dhe diagnozë molekulare

Kapaciteti vjetor prodhuesKapaciteti vjetor prodhues

 • mirëseardhje mirëseardhje
  3000milion
  Komplete diagnostikuese
 • mirëseardhje mirëseardhje
  56000m2
  Baza e prodhimit të reagentit IVD
 • mirëseardhje mirëseardhje
  5000m2
  Platforma Eksperimentale Publike
 • mirëseardhje mirëseardhje
  889
  Punonjësit
 • mirëseardhje mirëseardhje
  50 %
  Diplomë Bachelor ose më lart
 • mirëseardhje mirëseardhje
  38
  Patentat

histori

新建项目 (28)
 • 2015themeluar

  Në vitin 2015, Hangzhou testsea bioteknology co.,ltd u krijua nga themeluesi i kompanisë me ekip ekspertësh nga Akademia Kineze e Shkencave dhe Universiteti Zhejiang.

 • 2019Ekspeditë në tregun ndërkombëtar

  Në vitin 2019, krijimi i një ekipi të shitjeve të tregtisë së jashtme për të zhvilluar tregjet jashtë shtetit

  Një Aksion i madh

  Pas disa vitesh zhvillimi teknik, lëshoni një larmi produktesh konkurruese, të tilla si kompletet e testimit të testeve të shpejta veterinare, testi i zbulimit të etheve të Swin.

 • 2020Udhëheqës në përfundimin e kërkimit, zhvillimit, prodhimit dhe shitjes së zbulimit të Sars-Cov-2

  Me shpërthimin e epidemisë së virusit korona në fund të vitit 2019, kompania jonë dhe akademiku i Akademisë së Shkencave Kineze zhvilloi dhe lançoi me shpejtësi Testin COVID-19 dhe merr certifikimin e shitjes falas dhe miratimin e shumë vendeve, përshpejton Kontrollin e COVID-19 .

 • 2021Miratimi i regjistrimit të testit të antigjenit Covid-19 nga shumë vende

  Produktet e testit të antigjenit TESTSEALABS COVID-19 të marra certifikatën CE të BE-së, Lista gjermane PEI&BfArm, Australi TGA, MB MHRA, Tajlandë FDA, etj.

  Kaloni në fabrikën e re-56000㎡

  Për të përmbushur nevojat në rritje të kapacitetit prodhues të kompanisë, u përfunduan fabrika të reja me 56000 ㎡, pastaj kapaciteti i prodhimit vjetor është rritur qindra herë.

 • 2022Arriti shitje kumulative prej mbi 1 miliard

  Bashkëpunimi efikas i ekipit, arrini vlerën e parë të 1 miliardë të shitjeve.

nder

Me kapacitet më të fortë të bashkëpunimit në ekip dhe përpjekje të pandërprera, Testsea ka tashmë më shumë se 50 patenta të autorizuara, 30+ të regjistruara në vendet e huaja.

patentat

nderi_Patentat

Certifikimi i Cilësisë

 • Regjistrimi në Gjeorgji
  Regjistrimi në Gjeorgji
 • Certifikata TGA e Australisë
  Certifikata TGA e Australisë
 • Certifikata CE 1011
  Certifikata CE 1011
 • Certifikata CE 1434
  Certifikata CE 1434
 • Certifikata ISO13485
  Certifikata ISO13485
 • Mbretëria e Bashkuar MHRA
  Mbretëria e Bashkuar MHRA
 • Certifikata e FDA e Filipineve
  Certifikata e FDA e Filipineve
 • Certifikata e Rusisë
  Certifikata e Rusisë
 • Certifikata e FDA e Tajlandës
  Certifikata e FDA e Tajlandës
 • Ukrainë Medcert
  Ukrainë Medcert
 • Spanja AEMPS
  Spanja AEMPS
 • Certifikata ISO9001
  Certifikata ISO9001
 • Regjistrimi çek
  Regjistrimi çek
 • Certifikata ISO13485
  Certifikata ISO13485

ekspozitë

imazhi i ekspozitës

Misioni dhe vlerat thelbësore

Misioni

Me vizionin e “Shoqërisë në shërbim, një botë e shëndetshme”, ne jemi të përkushtuar të kontribuojmë në shëndetin e njeriut duke ofruar produkte cilësore diagnostikuese dhe duke promovuar diagnostikimin e saktë të sëmundjeve për të gjithë qeniet njerëzore.

“Integriteti, cilësia dhe përgjegjësia” është filozofia që ne po ndjekim dhe Testsea përpiqet të zhvillohet në një kompani novatore, të kujdesshme që respekton shoqërinë dhe mjedisin, i bën punonjësit e saj krenarë dhe fiton besimin afatgjatë të partnerit të saj.

E shpejtë, e shpejtë, e ndjeshme dhe e saktë, Testsea Biologicals është këtu për t'ju ndihmuar me testimin tuaj diagnostik.

VLERË THELBËSORE

Inovacion për teknologjinë e re

Testsea po sfidon zhvillimin e teknologjisë së re me përpjekje inovative për të realizuar të gjitha mundësitë.Ne po hulumtojmë dhe zhvillojmë vazhdimisht produkte që janë më efektive, me mendim të lirë dhe krijues dhe një kulturë organizative të shpejtë dhe fleksibël për t'i përshtatur ato.

Mendoni njeriun së pari

Produktet inovative nga Testsea fillojnë me një luftë për ta bërë jetën e njerëzve më të shëndetshme dhe më të pasur.Njerëzit në shumë vende janë të shqetësuar për produktet që u duhen më shumë dhe janë të përkushtuar ndaj zhvillimit të produkteve që do të përfitojnë jetën e tyre.

Përgjegjësia ndaj shoqërisë

Testsea ka një përgjegjësi sociale për të prodhuar produkte me cilësi të lartë që u mundësojnë njerëzve dhe kafshëve të jetojnë një jetë të shëndetshme përmes diagnostikimit të hershëm.Ne do të vazhdojmë të përkushtohemi përmes përpjekjeve të vazhdueshme për t'u dhënë investitorëve kthime të qëndrueshme.

vendndodhjen

Na dërgoni mesazhin tuaj:

Shkruani mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni